VINAŘSTVÍ NOSRETI

Vinařství

  

Vinařství Nosreti je středně velké rodinné vinařství v obci Zaječí na jižní Moravě, které se nachází v okrese Břeclav a sousedí s jedinečnými památkami Lichtenštejnských panovníků zapsaných v dědictví UNESCO, zámky Lednice a Valtice v čarokrásném Lednicko-valtickém areálu, Ditrichštejnskou historií v pohraničním městě Mikulov, s bělostnými vápencovými Pálavskými vrchy či Novomlýnskou nádrží. Bezprostřední okolí vinařství Nosreti je lemováno vinicemi, které protkávají velmi nenáročné vinařské cyklostezky.

 

 

Historie Vinařství Nosreti spadá do roku 2005, kdy jsme po zisku jedinečného kvelbeného sklepa pocházejícího z roku 1921 započali s výrobou malosériových kolekcí moravských zemských vín. Konstantní teplota sklepa a původní technologie vylepšená o poznatky moderního vinařství tisknou našim vínům nezaměnitelné vlastnosti oceněné mnoha diplomy a cenami. V současné době produkuje Vinařství Nosreti ze Zaječí cca 40.000 litrů vína z vlastních vinic o rozlohy deseti hektarů ve Velkopavlovické vinařské podoblasti. Naše vinice leží na jižně exponovaných svazích Přítluckého sedla, v bezprostřední blízkosti obce Zaječí na původních viničních tratích Stará hora a Plochovy. Na těchto půdách se vinné révě daří již od pradávna. První zmínka o pěstování vinné révy v obci Zaječí pochází již ze 12. století.


Hlavní pěstované odrůdy: Veltlínské zelené, Müller thurgau, Rulandské bílé, Sauvignon blanc, Tramín červený, Ryzlink rýnský, Frankovka, Svatovavřinecké, Neronet, Cabernet moravia, Modrý portugal, Rulandské modré, Cabernet sauvignon.

Víno lze ochutnat, degustovat a koupit v areálu Vinařství Nosreti. Prodej vína zajišťuje taktéž nový e-shop. Vlastní produkce je rozdělena zejména mezi privátní klientelu, pravidelné odběratele a návštěvníky našeho penzionu s ubytováním a vinným sklepem.

 

 

Při obdělávání vinic se snažíme v souladu s moderními ekologickými trendy v co nejnižší míře využívat chemickou ochranu a více se zaměřujeme na přirozené přírodní postupy. Všechny naše vinice jsou celozatravněné, tak aby se v nich udržela či se do nich navrátila původní rostlinná i živočišná společenstva. Naše vinařství se drží rčení, že „kvalita vzniká především ve vinici“, proto se snažíme u všech zásahů dodržovat velmi šetrné postupy. Následná výroba vína využívá poznatků moderní technologie řízeného kvašení u bílých vín a u části červených vín pomocí tradiční spontánní otevřené fermentace ve velkoobjemových kvasných kádích s ručním mícháním, tzv. „mestováním“. Naše vinařství nově disponuje vinofikátorem využívaný ke krátkodobým maceracím bílých i červených hroznů. Všem našim vínům věnujeme téměř každodenní péči, tak aby byla vždy chutná a osvěžující, aby potěšila oko svoji jiskrou a pohladila duši svojí vynikající chutí…

 

Vinařství Nosreti v Zaječí je otevřené nejen milovníkům vína a dobré pohody, ale jsou vítány i rodiny s dětmi, cykloturisté, firmy či hosté, kteří rádi spočinou, ocení a vychutnají vínem provoněnou atmosféru našeho areálu. Nabízíme ubytování v penzionu, stylové prostředí restaurace, venkovní zahrádku s grilem. Hostům Vinařství Nosreti je k dispozici slaný venkovní bazén. Cyklo nadšencům nabízíme minikemp s travnatým podkladem, úschovnu kol a půjčovnu kol. Zájemci o víno získají více informací v rámci vinařské agroturistiky, pravidelných prohlídek vinného sklepa a vinařství, ochutnávkách vína a řízené degustace vín z Vinařství Nosreti Zaječí, které jsou spojeny s prodejem vína. Pro širokou veřejnost jsou připraveny informace o vinařském regionu v nově zbudovaném Turistickém informačním centru. Firemním klientům, veselým skupinám a rodinným oslavám zajistíme program „šitý na míru“.

 

Potřebujete-li víno na Vaši party, oslavu či jako firemní dárek pro obchodní partnery pak navštivte obchodní parnery, pak navštivte e-shop Vinařství Nosreti. Pro všechny milovníky vína z Vinařství Nosreti nabízíme členství ve Wineclubu Vinařství Nosreti přinášející množství benefitů a výhod při nákupech vína, pozvánek na vinařská školení, řízené degustace vín a ochutnávky.

 

Vítejte ve Vinařství Nosreti, vítejte v Zaječí, vítejte na jižní Moravě!